';

O nás

História

100ka wear“ ako značka vznikla ešte v roku 2009 v Novom Meste nad Váhom. Bola založená dvoma bývalými spolužiakmi, ktorí pod brandom 100ka fungovali zhruba 4 a pol roka. Mladá slovenská BMX crew za dobu svojho pôsobenia zorganizovala nejednu bikovú akciu, natočila veľké množstvo videí a hlavne podporovala viacero popredných slovenských BMX jazdcov. Okrem iného mali v obehu aj viacero kolekcií a podporovali scénu najviac, ako to v tej dobe šlo. Časom sa ale značka predala ďaľšiemu majiteľovi a celá crew sa vydala na svoju novú cestu. Keďže sa prvé veľké video, ktoré natočili, nazýva Streetlife(2013), rozhodli sa pre nový názov StreetlifeCrew. Na to hneď naviazali ďalším veľkým videopočinom, druhým videom s výstižným názvom ZoStokyHore (2014).

Značka vtedy bola opisovaná ako „Jedna z málo slovenských značiek oblečenia, ktorá sa venuje street lifestyle a BMX.“ Alebo „slovenská streetwear značka, podporujúca freestyle športy ako BMX a najnovšie aj SCOOTER. Značka má naozaj svojský, nekomerčný štýl. Sponzoruje viacerých BMX a Scooter slovenských riderov, čo naozaj pomáha rozvoju BMX na Slovensku. Boli už natočené rôzne vidká a uskutočnené tripy a akcie. Práve vďaka takýmto firmám idú freestyle športy hore.“

To sú však posledné verejné zmienky, posledné stopy, ktoré sa nášmu tímu podarilo vypátrať. 100ka však mala ešte niekoľko majiteľov a každý do nej vložil kúsok seba. Vďaka pôsobeniu „posledného majiteľa“ v období rokov 2018-2022 sa 100ka preslávila aj na hudobnej scéne, konkrétne najmä v brandži Hip-Hopu a Rapu, kde je streetwear fashion tiež veľmi populárna.

Aký je náš zámer?

Ako nová majiteľka a „nová mladá krv“ by som rada ponechala niečo z pôvodného štýlu a zámeru, no tiež by som chcela do značky vložiť kúsok seba. Obohatiť ju o nové módne trendy a spolu s mojim tímom ju pretlačiť viac do povedomia.

Hlavnou myšlienkou už pri jej vzniku totiž bolo podporiť (najmä) mladých ľudí, ktorí sa venujú rôznym športom. Čo bolo dôležité, venovali sa im aktívne a nesedeli tak doma za počítačom alebo televízorom. Neskôr sa pridala aj myšlienka podporiť nádejné talenty na hudobnej scéne. To sú myšlienky, ktoré rozhodne chceme ponechať a podporovať aj naďalej. Pod novým vedením však zmeny nastať musia.

Aké zmeny nastanú?

Budeme sa snažiť vytvoriť čo najviac friendly prostredie. Bez homofóbie, rasizmu alebo predsudkov. Avšak netreba zabúdať na heslo „What goes around comes around“. Bohužiaľ, zázraky na počkanie vám sľúbiť nemôžeme. Avšak budeme sa snažiť byť priateľskí aj slušní, no tiež sme len ľudia ? Okrem zmien na webe, nastanú zmeny i na našich stránkach na Facebooku a Instagrame, čoskoro možno pribudne aj ďalšia stránka na platforme TikTok. O všetkom vás, samozrejme, budeme na našich stránkach priebežne informovať. Tak nás nezabúdajte sledovať, aby vám nič neušlo.

Tešíme sa na vás a prajeme príjemné nakupovanie. PEACE

S pozdravom, tím 100KA WEAR.